Viralliset kilpailut

  • Nämä luokka- ja kokojärjestykset ovat alustavia.
  • Muutokset voivat olla mahdollisia.
  • Ilmoittautuminen Agilityliiton kilpailukalenterin kautta
  • Talkoolaisten ilmoittautumiset kisakohtaisella lomakkeella, katso linkit alta
    • Mikäli ilmoittautunut jäsen on estynyt talkoilemaan, peruutuksista tulee ilmoittaa suoraan koetoimitsijalle
  • Leipojaksi ilmoittautumiset suoraan kanttiini@jatti.fi

Tiedustelut: kisat@jatti.fi

ILMOITTAUDU!

Käynnissä olevien kisojen tulokset löydät AGILITYTULOSPALVELU ja menneiden kisojen tulokset näet TULOSSIVULTA.

 

VUODEN 2024 KILPAILUT

 

Huhtikuu I                                                                 

6.4.2024          1AhrBC 3(xs+s+m) DEFhr

7.4.2024          2 GhrHI 3(sL+L) DEFhr

Huom! TUOMARIMUUTOS: Einari Pekkalan sijasta tuomarina toimii Riikka Kankainen (edit.27.3.2024)

Koetoimitsijat:

La Pekka Ilen pekka.ilen1(jat)gmail.com

Su aamuvuoro Tuija Kortelainen titti.kortelainen(jat)gmail.com ja iltavuoro Jenny Rautiainen jenny.rautiainen(jat)hotmail.com

 

Huhtikuu II                                                                  

20.4.2024          3AhrBhr 1CsnDsn 2EsnFsn (sn=snooker)

21.4.2024         1GhrHhr 1KgaLga  2MgaNga 2IhrJhr (ga=gamblers)

Tuomari: Laura Mättö

HUOM! TUOMARIMUUTOS: Riikka kankainen tuomaroi 1-luokan Gamblers-radat: 1Kga ja 1Lga (muut radat Laura Mättö)

Koetoimitsijat:

Lauantai 20.4.2024 aamu (3lk hr) Leena Ståhlberg

Lauantai iltapäivä 1lk snooker: Elina Kuikka; 2lk snooker Jenny Rautiainen

Sunnuntai 21.4.2024 aamu: vkt vahvistamaton; iltapäivä: Marjo Nupponen nupponen.marjo(jat)gmail.com

 

Toukokuu   (Äitienpäiväkilpailut)                                                               

11.5.2024          1AB 2CD 3EF

12.5.2024          1GhrHhr 2IhrJhr 3KhrLhr

Tuomari: Anne Viitanen

Koetoimitsijat:

La aamuvuoro Anna Kuvaja a.kuvaja(jat)gmail.com

La iltavuoro Leena Ståhlberg leena.stahlberg(jat)kotiposti.net

Su

Talkooilmoittautumiset lomakkeella: https://forms.gle/F5Nxi2842RSkMziQ7

 

Kesäkuu   (Iltakilpailut)                                                                 

Ma 3.6.2024            3 (sL+L) AhrBhrC

Tuomari: Minna Räsänen

Koetoimitsija: Tuija Kortelainen titti.kortelainen(jat)gmail.com

Ti 4.6.2024            3 (xs+s+m) AhrBhrC

Tuomari: Minna Räsänen

Koetoimitsija:

Ke 5.6.2024            2 DhrEhrF

Tuomari: Sari Mikkilä

Koetoimitsija: Aino Kinnunen aino.kinnunen(jat)gmail.com

To 6.6.2024            1 GhrHhrI

Tuomari: Marja Lahikainen

Koetoimitsija:

Lisätiedot kisoista: https://uusi.jatti.fi/uncategorized/jatin-viralliset-agilitykilpailut-3-6-6-2024/

Talkooilmoittautumiset lomakkeella: https://forms.gle/YQKmFVs6hcWnqyEj6

Heinäkuu                                                                  

20.7.2024          1 AhrBC 2DEFhr

21.7.2024          3 GhrHhrIJ

Tuomari: Marko Kivihalme

Koetoimitsijat:

La

Su

Talkooilmoittautumiset lomakkeella: https://forms.gle/DEbetz6ho9Cfatdz5

 

Heinäkuun Kesäillan gamesit 1-luokille

Gamblers-tiistaina 30.7.2024: AgaBgaCga

Snooker-keskiviikkona 31.7.2024: DsnEsnFsn

Tuomarina Riikka Kankainen.

Koetoimitsijat

Ti Laura Mättö

Ke Anna Kuvaja

Talkooilmoittautumiset lomakkeella: https://forms.gle/He4fkRTiz6TNKCjK9

 

Elokuu                                                                        

17.8.2024          3AhrBhrCD

18.8.2024          1EFGhrHhr 2IhrJhrKL

Tuomari: Marika Blom

Koetoimitsijat:

La

Su

Talkooilmoittautumiset lomakkeella: https://forms.gle/fTUqWEZPsvrJzgLy8

 

Syyskuu                                                                     

14.9.2024          1AhrBhrCD 2EFGhrHhr

15.9.2024          3IhrJhrKL

Tuomari: Aino Kinnunen

Koetoimitsijat:

La

Su

Talkooilmoittautumiset lomakkeella: https://forms.gle/PPxM9PeaJ3JqEdfm6

 

Lokakuu                                                                     

12.10.2024          3ABChrDhr

13.10.2024         1EhrFhrG 2HIhrJhr

Tuomari: Anders Virtanen

Koetoimitsijat:

La

Su

Talkooilmoittautumiset lomakkeella: https://forms.gle/Fv1iwfhq25XCYxrJ8

 

Marraskuu                                                                

9.11.2024        1AhrB 2CDhr 3EhrFG+ seuramestaruudet

Tuomari: Jari Suomalainen

Koetoimitsijat:

La

Talkooilmoittautumiset lomakkeella: https://forms.gle/ecEaL2wrSQYky6Kr6