Viralliset kilpailut

  • Nämä luokka- ja kokojärjestykset ovat alustavia.
  • Muutokset voivat olla mahdollisia.
  • Ilmoittautuminen Agilityliiton kilpailukalenterin kautta

Tiedustelut: kisat@jatti.fi

ILMOITTAUDU!

Käynnissä olevien kisojen tulokset löydät AGILITYTULOSPALVELU ja menneiden kisojen tulokset näet TULOSSIVULTA.


 

VUODEN 2022 KILPAILUT

19.-20.3.2022

la 1 AhrBC 3 AhrBC (xs+s+m)
su 2 AhrBC 3 AhrBC (sL+L)

Tuomari: Janne Karstunen

Vastaavat koetoimitsijat:

la aamu Tuija Kortelainen titti.kortelainen(jat)gmail.com ja ilta Tiina Kuhmonen tiina.kuhmonen(jat)gmail.com

su Jenny Rautiainen jenny.rautiainen(jat)hotmail.com ja Anna Kuvaja a.kuvaja(jat)gmail.com

23.-24.4.2022

la 3 AhrBC
su 1 AhrBC 2 AhrBC

Tuomari: Tommi Raita-aho

Vastaavat koetoimitsijat:

la
aamupäivä Anna Kuvaja a.kuvaja(jat)gmail.com
iltapäivä Pekka Ilen pekka.ilen1(jat)gmail.com

su
1A Pekka Ilen pekka.ilen1(jat)gmail.com
muut Riikka Kankainen riikka.kankainen(jat)gmail.com

 

 

7.-8.5.2022

la 3 x hyppyrata kaikki luokat?
su 1 AB 2 AB 3 ABC

Tuomari: Anders Virtanen

Vastaavat koetoimitsijat:

la Tiina Kuhmonen tiina.kuhmonen(jat)gmail.com

su Aino Kinnunen aino.kinnunen(jat)gmail.com

 

30.5.-2.6.2022

ma 3 AhrBhrC (sL+L)

Tuomari: Riikka Kankainen

Vastaava koetoimitsija: Anna Kuvaja a.kuvaja(jat)gmail.com

 

ti 3 AhrBhrC (xs+s+m)

Tuomari: Minna Räsänen

Vastaava koetoimitsija: Mirja Airos mirja.airos(jat)gmail.com

 

ke 2 AhrBhrC

Tuomari: Laura Mättö

Vastaava koetoimitsija: Jenny Rautiainen jenny.rautiainen(jat)hotmail.com

 

to 1 AhrBhrC

Tuomari: Johanna Wütrich

Vastaava koetoimitsija: Marjo Nupponen nupponen.marjo(jat)gmail.com

 

16.-17.7.2022

la 1 AhrBhrCD 2 AhrBhrCD
su 3 AhrBhrCD

Tuomari: Petteri Kerminen

Vastaavat koetoimitsijat:

la aamuvuoro Marjo Nupponen nupponen.marjo(jat)gmail.com, iltavuoro Riikka Kankainen riikka.kankainen(jat)gmail.com

su aamuvuoro Leena Ståhlberg leena.stahlberg(jat)kotiposti.net, iltavuoro Jessica Varjonen jessica.varjonen(jat)gmail.com

13.-14.8.2022

la 1 AhrBC 3 AhrBC (sL+L)
su 2 AhrBC 3 AhrBC (xs+s+m)

Tuomari: Esa Muotka

Vastaavat koetoimitsijat:

la

aamuvuoro Marjo Nupponen nupponen.marjo(jat)gmail.com

iltavuoro Ari Jokinen ari.s.jokinen(jat)kolumbus.fi

su

aamuvuoro Leena Ståhlberg leena.stahlberg(jat)kotiposti.net

iltavuoro Tiina Kuhmonen tiina.kuhmonen(jat)gmail.com

 

3.-4.9.2022

la 3 AhrBC
su 1 AhrBhrC 2 AhrBhrC

Tuomari: Seppo Savikko

Vastaavat koetoimitsijat:

 

8.-9.10.2022

la 3 AhrBhrCD
su 1 AhrBhrC 2 AhrBhrC

Tuomari: Jessi Landen

Vastaavat koetoimitsijat:

la iltavuoro Tuija Kortelainen titti.kortelainen(jat)gmail.com

su Anna Kuvaja a.kuvaja(jat)gmail.com

19.-20.11.2022

la 1 AhrB 2 AhrB 3 AhrBC + seuramestaruudet
su 1 AB 2 AB 3 ABChr

Tuomari: Mika Kangas

Vastaavat koetoimitsijat:

su Pekka Ilen pekka.ilen1(jat)gmail.com