Kilpailu 28.5.2017, paikka Jyväskylä, järjestäjä Jyväskylän Agility Team ry

[D Mini 3] [D Medi 3] [D Maksi 3] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Maksi 2] [E Mini 3] [E Medi 3] [E Maksi 3] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Maksi 2] [F Mini 3] [F Medi 3] [F Maksi 3] [G Mini 2] [G Medi 2] [G Maksi 2] [G Mini 3] [G Medi 3] [G Maksi 3]

D agilityrata, mini 3, kello 9:00, tuomari Eeva-Liisa Pohjanen, koirakoita 5, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 kääpin Iivari Baron Wolf Chocochili Linda Liponen POPDOG 45,10 3,68 -1,90 0 -1,90 SERT-A
2 26 shelam Yego Cimillan Hippulat Vinkuu Niina Juurinen HU-PU 45,46 3,65 -1,54 5 5  
  28 shelam Bambi Bambi Maria Pentikäinen AGRY         HYL  
  30 shelam Peppi Kilpop Brenda Laura Haapala PAGT         HYL  
  36 käävil Nemo Littlerock's Marushin Tiger Leena Ståhlberg JAT         HYL  
  31 shelam Veega Amarantes Youth Dew Virpi Ruotsalainen KK-99         POIS  

D agilityrata, medi 3, kello 9:20, tuomari Eeva-Liisa Pohjanen, koirakoita 8, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 shelam Nalle Helskon Ingrid Nina Hänninen HU-PU 38,34 4,33 -8,66 0 -8,66  
2 57 espves Ruuti Caraydan Ki Elina Kuikka JAT 39,43 4,21 -7,57 0 -7,57  
3 54 kesvil Mona Estella Riitta Hyvönen JAT 44,34 3,74 -2,66 5 5  
  49 novnou Cara Siipiveikon Tahtoo Tarpoa Mari Kattainen TAMSK         HYL  
  50 auskel Fea Royal Coctail Jupiter Kuuntyttö Pilvi Hyttinen JAT         HYL  
  52 koohon Kossi Bullbenz Kooi Koos Qera Kati Pietikäinen JAT         HYL  
  56 espves Iita Caraydan Limoncello Taina Viheri POPDOG         HYL  
  62 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  

D agilityrata, maksi 3, kello 9:45, tuomari Eeva-Liisa Pohjanen, koirakoita 12, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 97 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 auskel Moska Nallikallion Kaitse O Ihku Kati Kuuttila LAGU 40,40 4,11 -6,60 0 -6,60  
2 74 pitcol Shira Flying Flashblack April Henna Mcintosh LAU 41,48 4,00 -5,52 0 -5,52  
3 90 auspai Kaija Montana Vilma Flink JAU 40,31 4,12 -6,69 5 5  
4 82 borcol Ultra Littleland's Ultra Bra Elina Kalenius JAT 45,45 3,65 -1,55 5 5  
5 70 borcol Rio Flowerfellow Daredevil Heli Oinonen SSKK 43,87 3,78 -3,13 10 10  
6 80 auspai Bleikki SANJEET A'LANALA BARNET Heli Taali JAT 40,76 4,07 -6,24 20 20  
7 73 auspai Naava Ardiente Flor De Jazmin Niina Rissanen HU-PU 41,59 3,99 -5,41 20 20  
  72 borcol Enkka Flowerfellow Dark Angel Teija Minkkinen SSKK         HYL  
  75 belpat Myy Off Line's Loverdose Anne Majava JAT         HYL  
  78 borcol Wuki Something Like Cane Selvatico Sanni Muurmäki JAT         HYL  
  81 borcol Robin Tingelbergin Laughing Talisman Väinö Tuononen JAT         HYL  
  94 borcol Pongo Skydive Uranus Väinö Tuononen JAT         HYL  

E agilityrata, mini 2, kello 16:20, tuomari Marjo Heino, koirakoita 2, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 95 shelam Mindy Cerebellum's Fascinating Rhythm Maria Pentikäinen AGRY 36,15 4,34 -12,85 5 5  
  96 shelam Uksi Ruusupuun Bad Obsession Iida Järvikangas POPDOG         HYL  

E agilityrata, medi 2, kello 16:20, tuomari Marjo Heino, koirakoita 3, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 97 kesvil Dixie Damocan Danish Design Tuula Valkama JAT 50,50 3,11 1,50 0 1,50  
  98 espves Lobo Concurrido Lobo Leena Järvinen JAT         HYL  
  99 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU         HYL  

E agilityrata, maksi 2, kello 16:20, tuomari Marjo Heino, koirakoita 8, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 101 novnou Lenni Tollerbay Kamu Kajun Venla Wallius JAT 42,14 3,73 -6,86 0 -6,86 LUVA
2 105 engspa Kerttu Ocean Pitfal Love Potion Jonna Haiko LAU 50,52 3,11 1,52 0 1,52  
3 107 x-rotu Siru Siru Minna Söderlund POPDOG 32,87 4,78 -16,13 5 5  
4 102 borcol Hyvis Tronic Yin Mari Oksanen JAT 35,19 4,46 -13,81 5 5  
5 103 pitcol Tuisku Maple Yard Mad Max Jaana Harjunen SSKK 50,49 3,11 1,49 5 6,49  
  100 espves Jeti Ferdores Jethro Gibbs Ari Jokinen JAT         HYL  
  104 auspai Ike Ghosteye's Ice Melter Virpi Nieminen JAT         HYL  
  106 borcol Piina Something Like Extravagant Sanni Muurmäki JAT         HYL  

E agilityrata, mini 3, kello 10:30, tuomari Eeva-Liisa Pohjanen, koirakoita 8, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 shelam Hippu Taimitarhan Laku Mari Oksanen JAT 42,56 4,28 -9,44 0 -9,44  
2 45 x-rotu Hulda Hulda Mikko Harjola JAU 46,46 3,92 -5,54 0 -5,54  
3 29 kääpin Iivari Baron Wolf Chocochili Linda Liponen POPDOG 48,32 3,77 -3,68 0 -3,68  
4 36 käävil Nemo Littlerock's Marushin Tiger Leena Ståhlberg JAT 48,12 3,78 -3,88 5 5  
5 34 borter Dami Ihan-Sama Daami Johanna Raudaskoski JAT 53,28 3,42 1,28 5 6,28  
  26 shelam Yego Cimillan Hippulat Vinkuu Niina Juurinen HU-PU         HYL  
  28 shelam Bambi Bambi Maria Pentikäinen AGRY         HYL  
  30 shelam Peppi Kilpop Brenda Laura Haapala PAGT         HYL  
  31 shelam Veega Amarantes Youth Dew Virpi Ruotsalainen KK-99         POIS  

E agilityrata, medi 3, kello 10:50, tuomari Eeva-Liisa Pohjanen, koirakoita 9, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 kesvil Mona Estella Riitta Hyvönen JAT 40,24 4,52 -11,76 0 -11,76  
2 53 shelam Nalle Helskon Ingrid Nina Hänninen HU-PU 41,35 4,40 -10,65 0 -10,65  
3 56 espves Iita Caraydan Limoncello Taina Viheri POPDOG 41,54 4,38 -10,46 0 -10,46  
4 57 espves Ruuti Caraydan Ki Elina Kuikka JAT 41,65 4,37 -10,35 0 -10,35  
5 50 auskel Fea Royal Coctail Jupiter Kuuntyttö Pilvi Hyttinen JAT 43,25 4,21 -8,75 0 -8,75  
6 55 shelam Manu Funnytail One In A Million Maarit Pohjola LAUKA 48,00 3,79 -4,00 5 5  
  49 novnou Cara Siipiveikon Tahtoo Tarpoa Mari Kattainen TAMSK         HYL  
  52 koohon Kossi Bullbenz Kooi Koos Qera Kati Pietikäinen JAT         HYL  
  62 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  

E agilityrata, maksi 3, kello 11:10, tuomari Eeva-Liisa Pohjanen, koirakoita 17, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 70 borcol Rio Flowerfellow Daredevil Heli Oinonen SSKK 44,89 4,05 -7,11 0 -7,11 SERT-A
2 85 borcol Hoppu Amazeme Fool Moon Milma Luukkonen JAT 48,25 3,77 -3,75 0 -3,75  
3 92 auspai Autsi Ardiente Violeta Purpura Niina Rissanen HU-PU 49,23 3,70 -2,77 0 -2,77  
4 76 lappor Metka Taimiston Vauhti Inga-Elina Hänninen JAT 52,65 3,46 0,65 0 0,65  
5 72 borcol Enkka Flowerfellow Dark Angel Teija Minkkinen SSKK 41,22 4,41 -10,78 5 5  
6 69 auskel Moska Nallikallion Kaitse O Ihku Kati Kuuttila LAGU 41,82 4,35 -10,18 5 5  
7 80 auspai Bleikki SANJEET A'LANALA BARNET Heli Taali JAT 45,12 4,03 -6,88 10 10  
8 73 auspai Naava Ardiente Flor De Jazmin Niina Rissanen HU-PU 46,57 3,91 -5,43 10 10  
9 78 borcol Wuki Something Like Cane Selvatico Sanni Muurmäki JAT 49,39 3,68 -2,61 10 10  
10 81 borcol Robin Tingelbergin Laughing Talisman Väinö Tuononen JAT 43,54 4,18 -8,46 15 15  
11 77 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT 45,01 4,04 -6,99 20 20  
  74 pitcol Shira Flying Flashblack April Henna Mcintosh LAU         HYL  
  75 belpat Myy Off Line's Loverdose Anne Majava JAT         HYL  
  82 borcol Ultra Littleland's Ultra Bra Elina Kalenius JAT         HYL  
  90 auspai Kaija Montana Vilma Flink JAU         HYL  
  91 pitcol Ringo Tanyskan Duke Of Hazzard Tiina Kuhmonen JAT         HYL  
  94 borcol Pongo Skydive Uranus Väinö Tuononen JAT         HYL  

F agilityrata, mini 2, kello 15:45, tuomari Marjo Heino, koirakoita 2, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 96 shelam Uksi Ruusupuun Bad Obsession Iida Järvikangas POPDOG 39,08 4,12 -10,92 0 -10,92 LUVA
  95 shelam Mindy Cerebellum's Fascinating Rhythm Maria Pentikäinen AGRY         HYL  

F agilityrata, medi 2, kello 15:45, tuomari Marjo Heino, koirakoita 3, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 98 espves Lobo Concurrido Lobo Leena Järvinen JAT 44,00 3,66 -6,00 5 5  
2 97 kesvil Dixie Damocan Danish Design Tuula Valkama JAT 49,85 3,23 -0,15 5 5  
  99 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU         HYL  

F agilityrata, maksi 2, kello 15:45, tuomari Marjo Heino, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 105 engspa Kerttu Ocean Pitfal Love Potion Jonna Haiko LAU 53,07 3,03 3,07 0 3,07  
2 107 x-rotu Siru Siru Minna Söderlund POPDOG 32,78 4,91 -17,22 5 5  
3 103 pitcol Tuisku Maple Yard Mad Max Jaana Harjunen SSKK 53,84 2,99 3,84 5 8,84  
  100 espves Jeti Ferdores Jethro Gibbs Ari Jokinen JAT         HYL  
  101 novnou Lenni Tollerbay Kamu Kajun Venla Wallius JAT         HYL  
  102 borcol Hyvis Tronic Yin Mari Oksanen JAT         HYL  
  104 auspai Ike Ghosteye's Ice Melter Virpi Nieminen JAT         HYL  
  106 borcol Piina Something Like Extravagant Sanni Muurmäki JAT         HYL  

F agilityrata, mini 3, kello 12:00, tuomari Eeva-Liisa Pohjanen, koirakoita 10, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 x-rotu Hulda Hulda Mikko Harjola JAU 41,19 4,05 -6,81 0 -6,81  
2 30 shelam Peppi Kilpop Brenda Laura Haapala PAGT 41,51 4,02 -6,49 0 -6,49  
3 48 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star Riitta Haaranen JAU 42,78 3,90 -5,22 0 -5,22  
4 34 borter Dami Ihan-Sama Daami Johanna Raudaskoski JAT 49,08 3,40 1,08 0 1,08  
5 36 käävil Nemo Littlerock's Marushin Tiger Leena Ståhlberg JAT 44,52 3,75 -3,48 5 5  
6 32 kääsna Pilke Backout's Butterfly Päivikki Partinen JAT 45,31 3,69 -2,69 10 10  
7 28 shelam Bambi Bambi Maria Pentikäinen AGRY 55,95 2,98 7,95 15 22,95  
  26 shelam Yego Cimillan Hippulat Vinkuu Niina Juurinen HU-PU         HYL  
  29 kääpin Iivari Baron Wolf Chocochili Linda Liponen POPDOG         HYL  
  33 shelam Hippu Taimitarhan Laku Mari Oksanen JAT         HYL  
  31 shelam Veega Amarantes Youth Dew Virpi Ruotsalainen KK-99         POIS  

F agilityrata, medi 3, kello 12:20, tuomari Eeva-Liisa Pohjanen, koirakoita 11, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 espves Iita Caraydan Limoncello Taina Viheri POPDOG 39,29 4,25 -8,71 0 -8,71  
2 66 kesvil Maissi Specially Precious Tailormade In Sweden Anne Nykänen MAH 41,03 4,07 -6,97 0 -6,97  
3 52 koohon Kossi Bullbenz Kooi Koos Qera Kati Pietikäinen JAT 47,63 3,51 -0,37 0 -0,37  
4 57 espves Ruuti Caraydan Ki Elina Kuikka JAT 41,46 4,03 -6,54 10 10  
  49 novnou Cara Siipiveikon Tahtoo Tarpoa Mari Kattainen TAMSK         HYL  
  50 auskel Fea Royal Coctail Jupiter Kuuntyttö Pilvi Hyttinen JAT         HYL  
  51 kesvil Bono Specially Precious Pride Anne Nykänen MAH         HYL  
  53 shelam Nalle Helskon Ingrid Nina Hänninen HU-PU         HYL  
  54 kesvil Mona Estella Riitta Hyvönen JAT         HYL  
  55 shelam Manu Funnytail One In A Million Maarit Pohjola LAUKA         HYL  
  62 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  

F agilityrata, maksi 3, kello 12:50, tuomari Eeva-Liisa Pohjanen, koirakoita 17, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 pitcol Shira Flying Flashblack April Henna Mcintosh LAU 39,62 4,22 -8,38 0 -8,38  
2 92 auspai Autsi Ardiente Violeta Purpura Niina Rissanen HU-PU 42,75 3,91 -5,25 0 -5,25  
3 85 borcol Hoppu Amazeme Fool Moon Milma Luukkonen JAT 43,05 3,88 -4,95 0 -4,95  
4 76 lappor Metka Taimiston Vauhti Inga-Elina Hänninen JAT 47,03 3,55 -0,97 0 -0,97  
5 93 borcol Qi Emenems Xtra Xtreme Heli Oinonen SSKK 39,48 4,23 -8,52 5 5  
6 94 borcol Pongo Skydive Uranus Väinö Tuononen JAT 41,54 4,02 -6,46 5 5  
7 80 auspai Bleikki SANJEET A'LANALA BARNET Heli Taali JAT 36,99 4,51 -11,01 10 10  
8 81 borcol Robin Tingelbergin Laughing Talisman Väinö Tuononen JAT 42,12 3,96 -5,88 20 20  
9 91 pitcol Ringo Tanyskan Duke Of Hazzard Tiina Kuhmonen JAT 63,18 2,64 15,18 10 25,18  
  69 auskel Moska Nallikallion Kaitse O Ihku Kati Kuuttila LAGU         HYL  
  72 borcol Enkka Flowerfellow Dark Angel Teija Minkkinen SSKK         HYL  
  73 auspai Naava Ardiente Flor De Jazmin Niina Rissanen HU-PU         HYL  
  75 belpat Myy Off Line's Loverdose Anne Majava JAT         HYL  
  77 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  78 borcol Wuki Something Like Cane Selvatico Sanni Muurmäki JAT         HYL  
  82 borcol Ultra Littleland's Ultra Bra Elina Kalenius JAT         HYL  
  90 auspai Kaija Montana Vilma Flink JAU         HYL  

G hyppyrata, mini 2, kello 15:00, tuomari Marjo Heino, koirakoita 1, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  95 shelam Mindy Cerebellum's Fascinating Rhythm Maria Pentikäinen AGRY         HYL  

G hyppyrata, medi 2, kello 15:00, tuomari Marjo Heino, koirakoita 3, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 99 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU 31,21 4,77 -11,79 0 -11,79  
2 97 kesvil Dixie Damocan Danish Design Tuula Valkama JAT 46,16 3,23 3,16 5 8,16  
  98 espves Lobo Concurrido Lobo Leena Järvinen JAT         HYL  

G hyppyrata, maksi 2, kello 15:00, tuomari Marjo Heino, koirakoita 8, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 102 borcol Hyvis Tronic Yin Mari Oksanen JAT 29,25 5,09 -13,75 0 -13,75 LUVA
2 106 borcol Piina Something Like Extravagant Sanni Muurmäki JAT 29,93 4,98 -13,07 0 -13,07 LUVA
3 100 espves Jeti Ferdores Jethro Gibbs Ari Jokinen JAT 30,44 4,89 -12,56 0 -12,56  
4 105 engspa Kerttu Ocean Pitfal Love Potion Jonna Haiko LAU 50,29 2,96 7,29 0 7,29  
5 107 x-rotu Siru Siru Minna Söderlund POPDOG 31,67 4,70 -11,33 10 10  
6 103 pitcol Tuisku Maple Yard Mad Max Jaana Harjunen SSKK 49,31 3,02 6,31 5 11,31  
7 104 auspai Ike Ghosteye's Ice Melter Virpi Nieminen JAT 35,28 4,22 -7,72 15 15  
  101 novnou Lenni Tollerbay Kamu Kajun Venla Wallius JAT         HYL  

G hyppyrata, mini 3, kello 13:50, tuomari Marjo Heino, koirakoita 6, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 kääsna Pilke Backout's Butterfly Päivikki Partinen JAT 36,16 4,48 -8,84 0 -8,84  
2 33 shelam Hippu Taimitarhan Laku Mari Oksanen JAT 36,35 4,46 -8,65 0 -8,65  
3 45 x-rotu Hulda Hulda Mikko Harjola JAU 40,27 4,02 -4,73 5 5  
4 28 shelam Bambi Bambi Maria Pentikäinen AGRY 41,15 3,94 -3,85 5 5  
  29 kääpin Iivari Baron Wolf Chocochili Linda Liponen POPDOG         HYL  
  30 shelam Peppi Kilpop Brenda Laura Haapala PAGT         HYL  
  36 käävil Nemo Littlerock's Marushin Tiger Leena Ståhlberg JAT         POIS  

G hyppyrata, medi 3, kello 14:00, tuomari Marjo Heino, koirakoita 11, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 kesvil Mona Estella Riitta Hyvönen JAT 34,08 4,75 -10,92 0 -10,92  
2 55 shelam Manu Funnytail One In A Million Maarit Pohjola LAUKA 35,64 4,55 -9,36 0 -9,36  
3 53 shelam Nalle Helskon Ingrid Nina Hänninen HU-PU 35,70 4,54 -9,30 0 -9,30  
4 66 kesvil Maissi Specially Precious Tailormade In Sweden Anne Nykänen MAH 35,78 4,53 -9,22 0 -9,22  
5 56 espves Iita Caraydan Limoncello Taina Viheri POPDOG 36,07 4,49 -8,93 0 -8,93  
6 51 kesvil Bono Specially Precious Pride Anne Nykänen MAH 36,17 4,48 -8,83 0 -8,83  
  49 novnou Cara Siipiveikon Tahtoo Tarpoa Mari Kattainen TAMSK         HYL  
  50 auskel Fea Royal Coctail Jupiter Kuuntyttö Pilvi Hyttinen JAT         HYL  
  52 koohon Kossi Bullbenz Kooi Koos Qera Kati Pietikäinen JAT         HYL  
  57 espves Ruuti Caraydan Ki Elina Kuikka JAT         HYL  
  62 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  

G hyppyrata, maksi 3, kello 14:20, tuomari Marjo Heino, koirakoita 14, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 90 auspai Kaija Montana Vilma Flink JAU 35,76 4,53 -9,24 0 -9,24  
2 78 borcol Wuki Something Like Cane Selvatico Sanni Muurmäki JAT 36,33 4,46 -8,67 0 -8,67  
3 94 borcol Pongo Skydive Uranus Väinö Tuononen JAT 37,18 4,36 -7,82 0 -7,82  
4 92 auspai Autsi Ardiente Violeta Purpura Niina Rissanen HU-PU 41,18 3,93 -3,82 0 -3,82  
5 69 auskel Moska Nallikallion Kaitse O Ihku Kati Kuuttila LAGU 34,64 4,68 -10,36 5 5  
6 80 auspai Bleikki SANJEET A'LANALA BARNET Heli Taali JAT 38,74 4,18 -6,26 5 5  
7 93 borcol Qi Emenems Xtra Xtreme Heli Oinonen SSKK 46,63 3,47 1,63 10 11,63  
8 81 borcol Robin Tingelbergin Laughing Talisman Väinö Tuononen JAT 41,73 3,88 -3,27 15 15  
  72 borcol Enkka Flowerfellow Dark Angel Teija Minkkinen SSKK         HYL  
  74 pitcol Shira Flying Flashblack April Henna Mcintosh LAU         HYL  
  75 belpat Myy Off Line's Loverdose Anne Majava JAT         HYL  
  76 lappor Metka Taimiston Vauhti Inga-Elina Hänninen JAT         HYL  
  82 borcol Ultra Littleland's Ultra Bra Elina Kalenius JAT         HYL  
  85 borcol Hoppu Amazeme Fool Moon Milma Luukkonen JAT         HYL  
  73 auspai Naava Ardiente Flor De Jazmin Niina Rissanen HU-PU         POIS  
  77 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         POIS