Kilpailu 27.5.2017, paikka Jyväskylä, järjestäjä Jyväskylän Agility Team ry

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [A Mini 3] [A Medi 3] [A Maksi 3] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1] [B Mini 3] [B Medi 3] [B Maksi 3] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Maksi 1] [C Mini 3] [C Medi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Eeva-Liisa Pohjonen, koirakoita 2, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 parson Nala Scotstyles Tealight FI49308/14 Markus Vaajala 60013300 POPDOG 36,81 4,13 -14,19 0 -14,19 LUVA
  2 kääpin Vili Vilipetteri FI25629/13 Piia Viinikainen 32134368 KK-99         HYL  

A agilityrata, medi 1, kello 10:15, tuomari Eeva-Liisa Pohjonen, koirakoita 6, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 borter Reino Foo Fighters Richie Rich FI56582/12 Mari Komulainen 25929878 MAH 39,60 3,84 -11,40 0 -11,40 LUVA
2 7 koohon Sofi Damliers Odette FI12764/15 Eija Haarala 32182802 JAT 43,45 3,50 -7,55 0 -7,55 LUVA
  4 koohon Amin Mendikan Amin Prema FI35880/12 Maarit Kiviaho 22026444 POPDOG         HYL  
  5 parson Papu Karvahaalarin Glenn Medeiros FI36187/15 Maiju Maukonen 32182941 POPDOG         HYL  
  6 parson Aapo Arbor Vitae Laios FI18735/12 Mirja Poikolainen 40210630 POPDOG         HYL  
  8 jappys Mila Snowtime's Yamaguruma FI21847/15 Pihla Hyttinen 60011080 SAVPK         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 10:40, tuomari Eeva-Liisa Pohjonen, koirakoita 9, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 borcol Mozart Redteam's Bean ER37743/14 Taina Määttänen 32128277 JAT 37,73 4,03 -13,27 0 -13,27 LUVA
2 16 breton Ilo Ilo D'alpha Umi Et Sigma Oct FI25540/14 Sanna Rauhamäki 23022214 JAT 44,86 3,39 -6,14 5 5  
3 19 schape Hessu Swifty's Funny Fellow FI50165/13 Leena Ahonen 40402892 MAH 55,73 2,73 4,73 5 9,73  
4 20 borcol Fly Shepworld Fight For This Love ER32192/15 Riikka Sarasoja-Lilja 27098011 JAT 36,68 4,14 -14,32 10 10  
5 11 borcol Mixu Pythagoraan Snowball ER15274/15 Hilla Miettunen 32817083 POPDOG 46,21 3,29 -4,79 15 15  
6 23 auspai Nokso Bywater Corydon FI26442/10 Hanne Räikkönen 32273782 JAT 42,11 3,61 -8,89 20 20  
7 24 novnou Kiira Waterfox Red Cherokee FI47460/11 Annina Minkkinen 40214442 POPDOG 47,39 3,21 -3,61 20 20  
  18 lyhcol Tara Allegory Regana FI26563/14 Jouni Karnasaari 30701560 MAH         HYL  
  21 borcol Ode Piggyland's Odette FI21318/13 Anu Pulliainen 25057290 MAH         HYL  
  22 espves Toivo Aquagruaz Querido Tomillo FI10971/15 Merja Ihonen 32193464 KK-99         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 17:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 10, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 kääpin Edy Kinghill's Burn In Flames FI53664/11 Sanna Rahunen 26954224 POKS 41,46 4,41 -7,54 0 -7,54  
2 45 x-rotu Hulda Hulda FIX00633/10 Mikko Harjola 40171021 JAU 41,97 4,36 -7,03 0 -7,03  
3 43 kääpin Eemi Mehtäpirun Onnenliekki FI19703/14 Sanna Rahunen 26954224 POKS 46,73 3,92 -2,27 0 -2,27  
4 38 kääsna Liia Zanimin Lialei FI55845/09 Mirka Remonen 33777041 LAUKA 49,68 3,68 0,68 0 0,68  
5 47 x-rotu Mamis Mammanpoika FIX01420/12 Hanna-Kaisa Jäppinen 32076565 SSKK 52,77 3,47 3,77 0 3,77  
6 46 papill Nino Mar-lini Nino FI58127/10 Hanna-Kaisa Matikainen 31223649 ACE 53,13 3,44 4,13 0 4,13  
7 39 lägpys Piitu Cimillan Zilla Zupermakee FI31874/14 Katariina Oranen 32797132 JAT 49,45 3,70 0,45 5 5,45  
8 40 parson Pinna Scream Cracker's Dawn-Is-A-Feeling FI41726/13 Eerika Pasanen 32203231 HAU 49,78 3,68 0,78 5 5,78  
  41 jappys Mila Mahti Vahdin Ayeme FI10741/10 Jenny Rautiainen 40024237 JAT         HYL  
  42 shelam Oodi Trickteam Chamber Of Secrets FI11579/10 Mia Tuomainen 33941097 HU-PU         HYL  

A agilityrata, medi 3, kello 17:20, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 9, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 58 pyrpap Käki Berger D'arbazile Saut De Drôle Coucou FI52011/14 Nina Leminen 33337384 TAMSK 38,12 4,80 -10,88 0 -10,88 SERT-A
2 64 manter Sani Yellow Moon's Black Swan FI43053/12 Jaana Kekkonen 40243612 SSKK 37,07 4,94 -11,93 10 10  
  59 shelam Fox Pikikuonon Black Code FI22553/13 Essi Humppi 40309374 SSKK         HYL  
  60 espves Peppilotta Kirsun Audace FI35690/09 Sirkka Paananen 40092478 SSKK         HYL  
  61 schape Essi Tiny Scoundrel Beatrix Kiddo FI55579/10 Mari Puumila 40240591 LAGU         HYL  
  62 espves Moona Concurrido Osita FI11767/12 Riitta Haaranen 21477751 JAU         HYL  
  63 kromfo Rasse Fannimer Afanis FIN46746/08 Anu Pulliainen 25057290 MAH         HYL  
  65 shelam Foxi FOXITAR DISCOSTÄNDI FIN60981/08 Heli Vainio-Korhonen 40157199 KANAV         HYL  
  67 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane FI44107/09 Ari Kuparinen 32480672 RIMA         HYL  

A agilityrata, maksi 3, kello 17:40, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 11, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 90 auspai Kaija Montana ER41930/12 Vilma Flink 40069547 JAU 42,05 4,35 -6,95 5 5  
2 68 borcol Bättis Lordderringer FI44156/09 Väinö Tuononen 23502035 JAT 49,82 3,67 0,82 5 5,82  
3 88 x-rotu Sisu Sisu FIX01406/11 Eveliina Lassila 40000447 POPDOG 44,57 4,11 -4,43 10 10  
4 84 borcol Piki Vuohitallin Satukirjan Prinsessa FI24687/12 Elmiina Sauranen 40378255 SSKK 46,03 3,98 -2,97 10 10  
5 81 borcol Robin Tingelbergin Laughing Talisman FI39106/14 Väinö Tuononen 23502035 JAT 49,50 3,70 0,50 20 20,50  
  71 airter Rymy Energetics Donnerwetter FI48495/10 Eerika Pasanen 32203231 HAU         HYL  
  80 auspai Bleikki SANJEET A'LANALA BARNET FI54488/11 Heli Taali 32183047 JAT         HYL  
  82 borcol Ultra Littleland's Ultra Bra ER15711/13 Elina Kalenius 32225743 JAT         HYL  
  85 borcol Hoppu Amazeme Fool Moon FI30348/12 Milma Luukkonen 32182970 JAT         HYL  
  87 borcol Trixie Tazzehagens Trixie ER16206/11 Kaisa Honkonen 32126075 JAT         HYL  
  89 auskel Koodi Placo Fia FI36288/09 Eerika Pasanen 32203231 HAU         HYL  
  83 borcol Top Pythagoraan Star Sapphire ER12248/12 Tuija Sepponen 32117932 MAH         POIS  
  86 novnou Fiilis Wildanas Some Like It Hot FI17779/10 Paula Tolppanen 32424269 JAT         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 11:20, tuomari Eeva-Liisa Pohjonen, koirakoita 2, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  2 kääpin Vili Vilipetteri FI25629/13 Piia Viinikainen 32134368 KK-99         HYL  
  3 parson Nala Scotstyles Tealight FI49308/14 Markus Vaajala 60013300 POPDOG         HYL  

B agilityrata, medi 1, kello 11:40, tuomari Eeva-Liisa Pohjonen, koirakoita 6, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  4 koohon Amin Mendikan Amin Prema FI35880/12 Maarit Kiviaho 22026444 POPDOG         HYL  
  5 parson Papu Karvahaalarin Glenn Medeiros FI36187/15 Maiju Maukonen 32182941 POPDOG         HYL  
  6 parson Aapo Arbor Vitae Laios FI18735/12 Mirja Poikolainen 40210630 POPDOG         HYL  
  7 koohon Sofi Damliers Odette FI12764/15 Eija Haarala 32182802 JAT         HYL  
  8 jappys Mila Snowtime's Yamaguruma FI21847/15 Pihla Hyttinen 60011080 SAVPK         HYL  
  9 borter Reino Foo Fighters Richie Rich FI56582/12 Mari Komulainen 25929878 MAH         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 12:00, tuomari Eeva-Liisa Pohjonen, koirakoita 11, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 16 breton Ilo Ilo D'alpha Umi Et Sigma Oct FI25540/14 Sanna Rauhamäki 23022214 JAT 47,87 3,17 -3,13 5 5  
2 19 schape Hessu Swifty's Funny Fellow FI50165/13 Leena Ahonen 40402892 MAH 54,13 2,81 3,13 5 8,13  
3 17 borcol Mozart Redteam's Bean ER37743/14 Taina Määttänen 32128277 JAT 36,16 4,20 -14,84 10 10  
  10 auspai Nokso Bywater Corydon FI26442/10 Henry Suuronen 60021968 JAT         HYL  
  11 borcol Mixu Pythagoraan Snowball ER15274/15 Hilla Miettunen 32817083 POPDOG         HYL  
  12 silnou Leevi Champerin Leevi FI29998/12 Sanna Lahtinen 40000446 JAT         HYL  
  13 vehter Hugo Wheatstone Ultravoxx FI43684/12 Marjo Silfvast 60021972 KSSK         HYL  
  18 lyhcol Tara Allegory Regana FI26563/14 Jouni Karnasaari 30701560 MAH         HYL  
  20 borcol Fly Shepworld Fight For This Love ER32192/15 Riikka Sarasoja-Lilja 27098011 JAT         HYL  
  21 borcol Ode Piggyland's Odette FI21318/13 Anu Pulliainen 25057290 MAH         HYL  
  24 novnou Kiira Waterfox Red Cherokee FI47460/11 Annina Minkkinen 40214442 POPDOG         HYL  
  22 espves Toivo Aquagruaz Querido Tomillo FI10971/15 Merja Ihonen 32193464 KK-99         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 15:25, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 15, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 shelam Oodi Trickteam Chamber Of Secrets FI11579/10 Mia Tuomainen 33941097 HU-PU 39,04 4,56 -9,96 0 -9,96  
2 48 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star FI17194/09 Riitta Haaranen 21477751 JAU 41,43 4,30 -7,57 0 -7,57  
3 35 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel FIN58229/08 Asko Nissinen 22719256 ATT 41,48 4,29 -7,52 0 -7,52  
4 43 kääpin Eemi Mehtäpirun Onnenliekki FI19703/14 Sanna Rahunen 26954224 POKS 45,19 3,94 -3,81 0 -3,81  
5 41 jappys Mila Mahti Vahdin Ayeme FI10741/10 Jenny Rautiainen 40024237 JAT 47,29 3,76 -1,71 0 -1,71  
6 38 kääsna Liia Zanimin Lialei FI55845/09 Mirka Remonen 33777041 LAUKA 49,37 3,61 0,37 0 0,37  
7 44 tarupi Jipi Tarupihan Ronja Ryövärintytär FI28138/10 Heidi Turunen 32183063 JAT 36,86 4,83 -12,14 5 5  
8 47 x-rotu Mamis Mammanpoika FIX01420/12 Hanna-Kaisa Jäppinen 32076565 SSKK 53,80 3,31 4,80 5 9,80  
9 25 kääpin Edy Kinghill's Burn In Flames FI53664/11 Sanna Rahunen 26954224 POKS 39,18 4,54 -9,82 10 10  
10 40 parson Pinna Scream Cracker's Dawn-Is-A-Feeling FI41726/13 Eerika Pasanen 32203231 HAU 40,76 4,37 -8,24 10 10  
  27 käävil Sora Sainen Xmas Gift FIN14672/08 Heidi Turunen 32183063 JAT         HYL  
  37 parson Hilde Jackville Mimosa FI34273/09 Milja Silvasti 29792247 TSAU         HYL  
  39 lägpys Piitu Cimillan Zilla Zupermakee FI31874/14 Katariina Oranen 32797132 JAT         HYL  
  45 x-rotu Hulda Hulda FIX00633/10 Mikko Harjola 40171021 JAU         HYL  
  46 papill Nino Mar-lini Nino FI58127/10 Hanna-Kaisa Matikainen 31223649 ACE         HYL  

B agilityrata, medi 3, kello 16:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 9, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 65 shelam Foxi FOXITAR DISCOSTÄNDI FIN60981/08 Heli Vainio-Korhonen 40157199 KANAV 48,88 3,64 -0,12 0 -0,12 SERT-A
2 59 shelam Fox Pikikuonon Black Code FI22553/13 Essi Humppi 40309374 SSKK 50,62 3,52 1,62 0 1,62  
3 62 espves Moona Concurrido Osita FI11767/12 Riitta Haaranen 21477751 JAU 37,85 4,70 -11,15 5 5  
4 67 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane FI44107/09 Ari Kuparinen 32480672 RIMA 43,40 4,10 -5,60 5 5  
5 64 manter Sani Yellow Moon's Black Swan FI43053/12 Jaana Kekkonen 40243612 SSKK 36,57 4,87 -12,43 10 10  
6 63 kromfo Rasse Fannimer Afanis FIN46746/08 Anu Pulliainen 25057290 MAH 46,38 3,84 -2,62 10 10  
7 58 pyrpap Käki Berger D'arbazile Saut De Drôle Coucou FI52011/14 Nina Leminen 33337384 TAMSK 47,99 3,71 -1,01 10 10  
  60 espves Peppilotta Kirsun Audace FI35690/09 Sirkka Paananen 40092478 SSKK         HYL  
  61 schape Essi Tiny Scoundrel Beatrix Kiddo FI55579/10 Mari Puumila 40240591 LAGU         HYL  

B agilityrata, maksi 3, kello 16:20, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 15, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 85 borcol Hoppu Amazeme Fool Moon FI30348/12 Milma Luukkonen 32182970 JAT 44,88 3,97 -4,12 0 -4,12 SERT-A
2 91 pitcol Ringo Tanyskan Duke Of Hazzard FI39841/13 Tiina Kuhmonen 40175328 JAT 49,24 3,62 0,24 0 0,24  
3 71 airter Rymy Energetics Donnerwetter FI48495/10 Eerika Pasanen 32203231 HAU 42,24 4,21 -6,76 5 5  
4 79 tsepai Rudi Taabernakkelin Nebojsa ER48969/13 Hilla Miettunen 32817083 POPDOG 43,32 4,11 -5,68 5 5  
5 84 borcol Piki Vuohitallin Satukirjan Prinsessa FI24687/12 Elmiina Sauranen 40378255 SSKK 43,78 4,07 -5,22 5 5  
6 68 borcol Bättis Lordderringer FI44156/09 Väinö Tuononen 23502035 JAT 45,49 3,91 -3,51 5 5  
7 83 borcol Top Pythagoraan Star Sapphire ER12248/12 Tuija Sepponen 32117932 MAH 44,91 3,96 -4,09 10 10  
8 81 borcol Robin Tingelbergin Laughing Talisman FI39106/14 Väinö Tuononen 23502035 JAT 47,66 3,73 -1,34 25 25  
  80 auspai Bleikki SANJEET A'LANALA BARNET FI54488/11 Heli Taali 32183047 JAT         HYL  
  82 borcol Ultra Littleland's Ultra Bra ER15711/13 Elina Kalenius 32225743 JAT         HYL  
  86 novnou Fiilis Wildanas Some Like It Hot FI17779/10 Paula Tolppanen 32424269 JAT         HYL  
  87 borcol Trixie Tazzehagens Trixie ER16206/11 Kaisa Honkonen 32126075 JAT         HYL  
  88 x-rotu Sisu Sisu FIX01406/11 Eveliina Lassila 40000447 POPDOG         HYL  
  89 auskel Koodi Placo Fia FI36288/09 Eerika Pasanen 32203231 HAU         HYL  
  90 auspai Kaija Montana ER41930/12 Vilma Flink 40069547 JAU         HYL  

C hyppyrata, mini 1, kello 12:40, tuomari Eeva-Liisa Pohjonen, koirakoita 2, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 tarupi Tähti Sudenpalon Iris Iltatähti FI12944/14 Sanna Rinkinen 34635302 TAMSK 36,14 3,57 -5,86 10 10  
  2 kääpin Vili Vilipetteri FI25629/13 Piia Viinikainen 32134368 KK-99         HYL  

C hyppyrata, medi 1, kello 13:00, tuomari Eeva-Liisa Pohjonen, koirakoita 2, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 koohon Amin Mendikan Amin Prema FI35880/12 Maarit Kiviaho 22026444 POPDOG 38,53 3,58 -6,47 0 -6,47 LUVA
  5 parson Papu Karvahaalarin Glenn Medeiros FI36187/15 Maiju Maukonen 32182941 POPDOG         HYL  

C hyppyrata, maksi 1, kello 13:10, tuomari Eeva-Liisa Pohjonen, koirakoita 10, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 schape Hessu Swifty's Funny Fellow FI50165/13 Leena Ahonen 40402892 MAH 42,62 3,24 -2,38 0 -2,38 LUVA
2 21 borcol Ode Piggyland's Odette FI21318/13 Anu Pulliainen 25057290 MAH 43,76 3,15 -1,24 15 15  
  10 auspai Nokso Bywater Corydon FI26442/10 Henry Suuronen 60021968 JAT         HYL  
  11 borcol Mixu Pythagoraan Snowball ER15274/15 Hilla Miettunen 32817083 POPDOG         HYL  
  12 silnou Leevi Champerin Leevi FI29998/12 Sanna Lahtinen 40000446 JAT         HYL  
  13 vehter Hugo Wheatstone Ultravoxx FI43684/12 Marjo Silfvast 60021972 KSSK         HYL  
  14 borcol Ripa Flowerfellow Ghost Rider FI48857/14 Minna Söderlund 40410417 POPDOG         HYL  
  15 dalmat Maddy Dotstorm's Head Over Heels FI23795/15 Seija Tiainen 31944177 HSKH         HYL  
  17 borcol Mozart Redteam's Bean ER37743/14 Taina Määttänen 32128277 JAT         HYL  
  18 lyhcol Tara Allegory Regana FI26563/14 Jouni Karnasaari 30701560 MAH         HYL  
  20 borcol Fly Shepworld Fight For This Love ER32192/15 Riikka Sarasoja-Lilja 27098011 JAT         POIS  
  22 espves Toivo Aquagruaz Querido Tomillo FI10971/15 Merja Ihonen 32193464 KK-99         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 14:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 10, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel FIN58229/08 Asko Nissinen 22719256 ATT 33,02 4,78 -7,98 0 -7,98  
2 45 x-rotu Hulda Hulda FIX00633/10 Mikko Harjola 40171021 JAU 33,61 4,70 -7,39 0 -7,39  
3 37 parson Hilde Jackville Mimosa FI34273/09 Milja Silvasti 29792247 TSAU 34,60 4,57 -6,40 0 -6,40  
4 41 jappys Mila Mahti Vahdin Ayeme FI10741/10 Jenny Rautiainen 40024237 JAT 38,58 4,09 -2,42 0 -2,42  
5 44 tarupi Jipi Tarupihan Ronja Ryövärintytär FI28138/10 Heidi Turunen 32183063 JAT 35,36 4,47 -5,64 5 5  
6 47 x-rotu Mamis Mammanpoika FIX01420/12 Hanna-Kaisa Jäppinen 32076565 SSKK 46,28 3,41 5,28 0 5,28  
  27 käävil Sora Sainen Xmas Gift FIN14672/08 Heidi Turunen 32183063 JAT         HYL  
  39 lägpys Piitu Cimillan Zilla Zupermakee FI31874/14 Katariina Oranen 32797132 JAT         HYL  
  40 parson Pinna Scream Cracker's Dawn-Is-A-Feeling FI41726/13 Eerika Pasanen 32203231 HAU         HYL  
  42 shelam Oodi Trickteam Chamber Of Secrets FI11579/10 Mia Tuomainen 33941097 HU-PU         HYL  

C hyppyrata, medi 3, kello 14:20, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 9, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane FI44107/09 Ari Kuparinen 32480672 RIMA 30,32 5,21 -10,68 0 -10,68  
2 62 espves Moona Concurrido Osita FI11767/12 Riitta Haaranen 21477751 JAU 31,33 5,04 -9,67 0 -9,67  
3 61 schape Essi Tiny Scoundrel Beatrix Kiddo FI55579/10 Mari Puumila 40240591 LAGU 40,31 3,92 -0,69 0 -0,69  
  57 espves Ruuti Caraydan Ki FI11002/13 Elina Kuikka 40068511 JAT         HYL  
  58 pyrpap Käki Berger D'arbazile Saut De Drôle Coucou FI52011/14 Nina Leminen 33337384 TAMSK         HYL  
  60 espves Peppilotta Kirsun Audace FI35690/09 Sirkka Paananen 40092478 SSKK         HYL  
  63 kromfo Rasse Fannimer Afanis FIN46746/08 Anu Pulliainen 25057290 MAH         HYL  
  64 manter Sani Yellow Moon's Black Swan FI43053/12 Jaana Kekkonen 40243612 SSKK         HYL  
  65 shelam Foxi FOXITAR DISCOSTÄNDI FIN60981/08 Heli Vainio-Korhonen 40157199 KANAV         HYL  

C hyppyrata, maksi 3, kello 14:45, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 15, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 90 auspai Kaija Montana ER41930/12 Vilma Flink 40069547 JAU 31,48 5,02 -9,52 0 -9,52 SERT-H
2 71 airter Rymy Energetics Donnerwetter FI48495/10 Eerika Pasanen 32203231 HAU 36,10 4,38 -4,90 0 -4,90  
3 89 auskel Koodi Placo Fia FI36288/09 Eerika Pasanen 32203231 HAU 40,41 3,91 -0,59 0 -0,59  
4 83 borcol Top Pythagoraan Star Sapphire ER12248/12 Tuija Sepponen 32117932 MAH 37,37 4,23 -3,63 5 5  
5 84 borcol Piki Vuohitallin Satukirjan Prinsessa FI24687/12 Elmiina Sauranen 40378255 SSKK 41,57 3,80 0,57 5 5,57  
6 91 pitcol Ringo Tanyskan Duke Of Hazzard FI39841/13 Tiina Kuhmonen 40175328 JAT 44,39 3,56 3,39 5 8,39  
7 68 borcol Bättis Lordderringer FI44156/09 Väinö Tuononen 23502035 JAT 32,11 4,92 -8,89 10 10  
8 80 auspai Bleikki SANJEET A'LANALA BARNET FI54488/11 Heli Taali 32183047 JAT 33,74 4,68 -7,26 10 10  
  79 tsepai Rudi Taabernakkelin Nebojsa ER48969/13 Hilla Miettunen 32817083 POPDOG         HYL  
  81 borcol Robin Tingelbergin Laughing Talisman FI39106/14 Väinö Tuononen 23502035 JAT         HYL  
  82 borcol Ultra Littleland's Ultra Bra ER15711/13 Elina Kalenius 32225743 JAT         HYL  
  85 borcol Hoppu Amazeme Fool Moon FI30348/12 Milma Luukkonen 32182970 JAT         HYL  
  86 novnou Fiilis Wildanas Some Like It Hot FI17779/10 Paula Tolppanen 32424269 JAT         HYL  
  87 borcol Trixie Tazzehagens Trixie ER16206/11 Kaisa Honkonen 32126075 JAT         HYL  
  88 x-rotu Sisu Sisu FIX01406/11 Eveliina Lassila 40000447 POPDOG         HYL