Kilpailu 3.9.2017 B agilityrata, paikka Jyväskylä, järjestäjä Jyväskylän Agility Team ry

[Maksi 3] [Medi 3] [Mini 3]

Maksi 3, kello 10:45, tuomari Jari Helin, koirakoita 27, ihanneaika 46,00 s, enimmäisaika 90,00 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 auskel Jade Royal Coctail Summertime Fun FI19301/14 Matti Salminen 24206958 JAT 36,50 4,49 -9,50 0 -9,50  
2 42 borcol Qi Emenems Xtra Xtreme ER55617/13 Heli Oinonen 23756166 SSKK 36,71 4,47 -9,29 0 -9,29  
3 40 borcol Hyvis Tronic Yin ER27559/14 Mari Oksanen 34571796 JAT 37,13 4,42 -8,87 0 -8,87  
4 47 borcol Piika Alice Vom Skuddenhof FI34258/11 Tiina Karvonen 40068497 JAT 37,70 4,35 -8,30 0 -8,30  
5 65 borcol Rio Flowerfellow Daredevil FI48855/14 Heli Oinonen 23756166 SSKK 39,41 4,16 -6,59 0 -6,59  
6 51 belpat Myy Off Line's Loverdose FI16588/13 Aino Kinnunen 33942669 JAT 41,41 3,96 -4,59 0 -4,59  
7 53 borcol Enkka Flowerfellow Dark Angel FI48860/14 Teija Minkkinen 32171952 SSKK 36,40 4,51 -9,60 5 5  
8 57 borcol Tankki Flowerfellow Forget-Me-Not FI55425/10 Minna Söderlund 40410417 POPDOG 37,36 4,39 -8,64 5 5  
9 63 novnou Fiilis Wildanas Some Like It Hot FI17779/10 Paula Tolppanen 32424269 JAT 38,64 4,24 -7,36 5 5  
10 59 borcol Lux Tronic Aluxia FIN28385/08 Jari Hokkanen 21637504 JAT 39,97 4,10 -6,03 5 5  
11 55 borcol Hilla Trex ER15484/13 Tiina Kemppainen 27999330 JAT 40,23 4,08 -5,77 5 5  
12 61 borcol Pongo Skydive Uranus ER47365/07 Väinö Tuononen 23502035 JAT 40,35 4,06 -5,65 5 5  
13 62 tsepai Rudi Taabernakkelin Nebojsa ER48969/13 Hilla Miettunen 32817083 POPDOG 42,18 3,89 -3,82 5 5  
14 56 auskar Mimmi Rosebay Found Star FI58826/12 Aino Kinnunen 33942669 JAT 44,13 3,72 -1,87 5 5  
15 52 novnou Lenni Tollerbay Kamu Kajun FI56674/09 Venla Wallius 40088715 JAT 49,71 3,30 3,71 5 8,71  
16 50 appenz Dotte Sehän On Dotte FI53805/10 Tero Gylldén 40172828 JAT 39,26 4,18 -6,74 10 10  
17 48 borcol Wuki Something Like Cane Selvatico FI26990/13 Sanni Muurmäki 40079078 JAT 47,14 3,48 1,14 10 11,14  
  39 borcol Robin Tingelbergin Laughing Talisman FI39106/14 Väinö Tuononen 23502035 JAT         HYL  
  41 x-rotu Sisu Sisu FIX01406/11 Eveliina Lassila 40000447 POPDOG         HYL  
  43 borcol Ultra Littleland's Ultra Bra ER15711/13 Veera Muhonen 28830375 JAT         HYL  
  44 auskel Rieha Nallikallion Laulunlahja FI43092/10 Jari Hokkanen 21637504 JAT         HYL  
  45 auskel Huumaa Nallikallion Lemmenlahja FI43091/10 Katja Ojansivu 32177024 LAGU         HYL  
  46 borcol Tess Piggyland's Up Most Missie FI37536/13 Kai Tamppinen 23403189 JAT         HYL  
  49 lappor Metka Taimiston Vauhti FI22586/13 Inga-Elina Hänninen 32859041 JAT         HYL  
  58 borcol Ludo Flowerfellow Quicksilver FI48856/14 Veera Muhonen 28830375 JAT         HYL  
  60 auspai Bleikki Barnet FI54488/11 Heli Taali 32183047 JAT         HYL  
  64 belpal Tinka Roughrags Tingeling FI37571/09 Tiina Hakkarainen 40226263 POPDOG         HYL  
  37 belpat Kitty Eloisa Ruska FI43798/11 Marko Parviainen 32226713 ACE         POIS  
  54 auspai Ike Ghosteye's Ice Melter ER10012/13 Virpi Nieminen 32182954 JAT         POIS  

Medi 3, kello 11:30, tuomari Jari Helin, koirakoita 18, ihanneaika 46,00 s, enimmäisaika 90,00 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 80 espves Ruuti Caraydan Ki FI11002/13 Elina Kuikka 40068511 JAT 33,77 4,86 -12,23 0 -12,23  
2 69 lagrom Cara Angelines Manuela Dal Ferrara FI14508/11 Muru Linjala 40181303 JAT 38,41 4,27 -7,59 0 -7,59  
3 75 auskel Kettu Kelmi Liehuva Liekki FIN44428/06 Jari Hokkanen 21637504 JAT 38,49 4,26 -7,51 0 -7,51  
4 77 espves Iita Caraydan Limoncello FI17387/13 Taina Viheri 40231627 POPDOG 39,28 4,18 -6,72 0 -6,72  
5 68 isllam Tiuhti Tunturiketun Rimadur Berta FI14977/13 Tuija Syrjäläinen 40078632 MAH 43,41 3,78 -2,59 0 -2,59  
6 66 kesvil Maissi Specially Precious Tailormade In Sweden FI55335/12 Anne Nykänen 32127427 MAH 41,54 3,95 -4,46 5 5  
7 70 kromfo Tyyne Raasillan Blueberry FI28979/12 Tanja Virtanen 32084955 JAT 44,63 3,67 -1,37 5 5  
8 81 tarupi Aapo Tarupihan Nuuskamuikkunen ER20140/07 Reetta Rutanen 32068544 SSKK 46,88 3,50 0,88 5 5,88  
9 82 isllam Ninni Punapihlajan Gnepja FI10408/09 Tuija Syrjäläinen 40078632 MAH 53,40 3,07 7,40 0 7,40  
10 79 koohon Kossi Bullbenz Kooi Koos Qera FI26252/13 Kati Pietikäinen 26859662 JAT 48,80 3,36 2,80 5 7,80  
11 72 shelam Jakke Prinsessalinnan Onnenlantti FI37321/10 Sari Koski 40180238 JAT 1,05 156,19 -44,95 10 10  
12 78 manter Sani Yellow Moon's Black Swan FI43053/12 Jaana Kekkonen 40243612 SSKK 36,22 4,53 -9,78 10 10  
  67 auskel Fea Royal Coctail Jupiter Kuuntyttö FI54871/14 Laura Leinonen 27496888 JAT         HYL  
  71 snauts Ria Veerun Diamond Girl FI17267/10 Väinö Ojala 40226785 LAUKA         HYL  
  73 koohon Sofi Damliers Odette FI12764/15 Eija Haarala 32182802 JAT         HYL  
  74 kesvil Mona Estella FI15760/14 Riitta Hyvönen 29038231 JAT         HYL  
  83 shelam Fox Pikikuonon Black Code FI22553/13 Essi Humppi 40309374 SSKK         HYL  
  84 kesvil Bono Specially Precious Pride FI13110/09 Anne Nykänen 32127427 MAH         HYL  
  76 kromfo Rasse Fannimer Afanis FIN46746/08 Anu Pulliainen 25057290 MAH         POIS  

Mini 3, kello 12:00, tuomari Jari Helin, koirakoita 17, ihanneaika 46,00 s, enimmäisaika 90,00 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 87 tarupi Jipi Tarupihan Ronja Ryövärintytär FI28138/10 Heidi Turunen 32183063 JAT 37,49 4,37 -8,51 0 -8,51  
2 94 shelam Kessu Taimitarhan Keisari FI55134/10 Eetu Rajala 40314709 TSAU 40,00 4,10 -6,00 0 -6,00  
3 91 kääpin Hilma Estelle V Nobel Line FI13794/17 Hanna Jaakkonen 40366192 JAT 41,45 3,96 -4,55 0 -4,55  
4 99 kääpin Iivari Baron Wolf Chocochili FI35651/14 Linda Liponen 34660034 POPDOG 43,77 3,75 -2,23 0 -2,23  
5 88 shelam Vili Black Sara's Summer Son FI34825/10 Anna-Maija Kursula 40300990 LAGU 47,78 3,43 1,78 0 1,78  
6 97 shelam Hippu Taimitarhan Laku FI11866/12 Mari Oksanen 34571796 JAT 35,70 4,59 -10,30 5 5  
7 89 kääsna Moona Black Drop Madonna FIN48194/07 Arja Sinkkilä 40000389 POPDOG 43,93 3,73 -2,07 5 5  
8 96 mittel Jekku Black Caesar's Jamboree FI52644/10 Marjo Nupponen 26686974 MÄNTY 44,03 3,72 -1,97 10 10  
9 100 käävil Sora Sainen Xmas Gift FIN14672/08 Heidi Turunen 32183063 JAT 44,31 3,70 -1,69 10 10  
10 98 jappys Mila Mahti Vahdin Ayeme FI10741/10 Jenny Rautiainen 40024237 JAT 51,77 3,17 5,77 5 10,77  
11 101 kääsna Pilke Backout's Butterfly FIN22938/07 Päivikki Partinen 32182967 JAT 46,87 3,50 0,87 10 10,87  
  85 kääpin Mopo Pinserella's Black Velvet FI35273/11 Virpi Ropponen 33723639 JAT         HYL  
  90 jappys Minttu Agrarium You Yasashii Yasumi FI21426/13 Anna Savolainen 33723613 JAT         HYL  
  92 tarupi Peppi Tarupihan Peppilotta Sikuriina FI52930/09 Reetta Rutanen 32068544 SSKK         HYL  
  93 käävil Nemo Littlerock's Marushin Tiger FI18183/09 Leena Ståhlberg 40068514 JAT         HYL  
  95 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper FI26968/12 Sami Lampi 40315610 JAT         HYL  
  102 boster Rocky Great Gremlin's Bestman FI37869/09 Heidi Vallineva 40154603 KIRSUT         HYL