Kilpailu 13.8.2017, paikka Jyväskylä, järjestäjä Jyväskylän Agility Team ry

[A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2] [A Mini 3] [A Medi 3] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2] [B Mini 3] [B Medi 3] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Maksi 2] [C Mini 3] [C Medi 3] [D Mini 3] [D Medi 3]

A agilityrata, mini 2, kello 14:15, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 5, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 105 parson Nala Scotstyles Tealight FI49308/14 Markus Vaajala 60013300 POPDOG 33,68 4,97 -17,32 0 -17,32 LUVA
2 104 papill Cindy Metsäkeijun Cindy Bettiina FI45234/09 Merja Kärkkäinen 32260520 PJKK 48,86 3,43 -2,14 0 -2,14  
3 103 shelam Sierra Mintolan Donna FI12731/13 Minna Saarelainen 24141819 JAT 35,08 4,78 -15,92 5 5  
4 106 shelam Uksi Ruusupuun Bad Obsession FI44620/13 Iida Järvikangas 40434372 POPDOG 47,65 3,52 -3,35 10 10  
  108 parson Aave Scotstyles Flying Phantom FI11320/13 Marika Väisänen 32136450 SSKK         HYL  
  107 shelam Angry Marmotina No Speed Limit FI47484/13 Sanna Katainen 32084447 SWAU         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 14:15, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 5, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 99 espves Lobo Concurrido Lobo FI45763/12 Leena Järvinen 32071065 JAT 45,57 3,68 -5,43 5 5  
2 98 shelam Nala Villanillan Lady In Black FI19526/14 Miitta Jukka 21813658 JAT 43,04 3,89 -7,96 10 10  
  100 kesvil Dixie Damocan Danish Design FI42136/09 Tuula Valkama 40073166 JAT         HYL  
  101 mudi Aina Harminpaikka Aina ER51945/14 Iiris Lehtinen 40053545 SSKK         HYL  
  102 shelam Rieha Cloudgarden's Giggling Heart FI36023/12 Piia Sutinen 32221831 VARPS         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 14:15, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 8, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 114 pitcol Tuisku Maple Yard Mad Max FI50036/14 Jaana Harjunen 32241086 SSKK 45,27 3,70 -5,73 0 -5,73 SERT
2 112 espves Jeti Ferdores Jethro Gibbs FI41235/12 Ari Jokinen 40245111 JAT 32,63 5,13 -18,37 10 10  
3 111 breton Ilo Ilo D'alpha Umi Et Sigma Oct FI25540/14 Sanna Rauhamäki 23022214 JAT 52,95 3,16 1,95 10 11,95  
4 115 auspai Kake Capricole Come Back ER38076/12 Maija Isokangas 40003174 SWAU 37,21 4,50 -13,79 15 15  
  109 lyhcol Pongo Acting Pocoyo FI18876/11 Tiina Paananen 28028598 POPDOG         HYL  
  110 borcol Fly Shepworld Fight For This Love ER32192/15 Riikka Sarasoja-Lilja 27098011 JAT         HYL  
  113 espves Toivo Aquagruaz Querido Tomillo FI10971/15 Merja Ihonen 32193464 KK-99         HYL  
  116 borcol Nessa Karmiwan Qla ER24850/13 Katja Linnaranta 32284001 VARPS         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 9:00, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 12, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 94 shelam Hilma Cloudgarden's Early Riser FI59063/09 Nina Kohvakka-Karppinen 40096465 HU-PU 42,24 4,38 -9,76 0 -9,76  
2 85 shelam Tuuli Tricky Blue`s Little Secret FI11560/15 Tiina Haponen 31979634 MAH 49,85 3,71 -2,15 5 5  
3 88 tarupi Hertta Maison Coco Amélie FI26861/12 Riitta Vepsäläinen 31962748 WUOKS 52,00 3,56 0,00 5 5  
4 90 tarupi Ruu Tarupihan Blomst FI57779/11 Reija Pernu 40236295 HU-PU 46,79 3,95 -5,21 10 10  
5 75 mittel Riina Mustanpaimenen Riina FIN11895/08 Mervi Laakso 31962719 WUOKS 58,07 3,19 6,07 5 11,07  
6 91 borter Hurja Sub Terram Bom Bom FI47151/09 Jenni Tiitinen 23440663 HU-PU 52,20 3,54 0,20 20 20,20  
  77 käävil Sora Sainen Xmas Gift FIN14672/08 Heidi Turunen 32183063 JAT         HYL  
  87 mittel Lara Damirazin Xalmiakki FI59663/10 Satu Tuomisto 32020650 WUOKS         HYL  
  89 jappys Mila Mahti Vahdin Ayeme FI10741/10 Jenny Rautiainen 40024237 JAT         HYL  
  92 shelam Hippu Taimitarhan Laku FI11866/12 Mari Oksanen 34571796 JAT         HYL  
  95 käävil Nemo Littlerock's Marushin Tiger FI18183/09 Leena Ståhlberg 40068514 JAT         HYL  
  96 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star FI17194/09 Riitta Haaranen 21477751 JAU         HYL  
  86 borter Keijo Foo Fighters Ko And Dynamite FI13128/10 Sini Rönkkö 40170042 SWAU         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 9:00, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 22, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 schape Essi Tiny Scoundrel Beatrix Kiddo FI55579/10 Mari Puumila 40240591 LAGU 53,02 3,49 1,02 0 1,02  
2 64 shelam Fox Pikikuonon Black Code FI22553/13 Essi Humppi 40309374 SSKK 53,72 3,44 1,72 0 1,72  
3 65 shelam Manu Funnytail One In A Million FI45419/13 Maarit Pohjola 40180240 LAUKA 42,25 4,38 -9,75 5 5  
4 58 cocspa Romu Sinnilän Nuunuu FI41667/13 Elli Hartikainen 40296622 SPSH 38,64 4,79 -13,36 15 15  
5 70 espves Moona Concurrido Osita FI11767/12 Riitta Haaranen 21477751 JAU 42,15 4,39 -9,85 15 15  
6 66 espves Sylvi Concurrido Peonza Pequena FI52605/11 Sanna Rautiainen 32222681 JAT 59,12 3,13 7,12 15 22,12  
  53 stbter Nala Hups'staff Nalabelle FI47119/10 Niina Karttunen 32085035 HU-PU         HYL  
  54 espves Ruuti Caraydan Ki FI11002/13 Elina Kuikka 40068511 JAT         HYL  
  55 kesvil Core High Score Starring Moravia FI20141/12 Heidi Savolainen 40091171 SWAU         HYL  
  56 espves Minttu Concurrido Brecina FI52950/15 Riitta Haaranen 21477751 JAU         HYL  
  57 lagrom Cara Angelines Manuela Dal Ferrara FI14508/11 Muru Linjala 40181303 JAT         HYL  
  59 pyrpap Käki Berger D'arbazile Saut De Drôle Coucou FI52011/14 Nina Leminen 33337384 TAMSK         HYL  
  60 manter Tenho Rockstyle's Rat-Snapper FI50799/14 Laura Jaakkola 28681634 LAGU         HYL  
  61 tarupi Näpsä Pikkupihan Erlan Erioniitti FI47107/14 Heli Lassila 22887146 LAKKE         HYL  
  62 koohon Kossi Bullbenz Kooi Koos Qera FI26252/13 Kati Pietikäinen 26859662 JAT         HYL  
  63 manter Sani Yellow Moon's Black Swan FI43053/12 Jaana Kekkonen 40243612 SSKK         HYL  
  67 amstaf Lara Baxtaff Soul Of Mine FI56643/09 Elisa Ahonen 21283385 JAT         HYL  
  68 kromfo Rasse Fannimer Afanis FIN46746/08 Anu Pulliainen 25057290 MAH         HYL  
  69 kesvil Mona Estella FI15760/14 Riitta Hyvönen 29038231 JAT         HYL  
  71 koohon Sofi Damliers Odette FI12764/15 Eija Haarala 32182802 JAT         HYL  
  73 shelam Jose Pilvimarjan Johan Friso FI44105/09 Anne Vatanen 32175741 KK-99         HYL  
  74 kromfo Muka Bingis Boo ER17030/13 Kaisa Ylä-Tuuhonen 34204966 TAMSK         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 15:15, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 6, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 kiihar Zoda You Had Me At Hello FIX00561/17 Pinja Karuveha 40091880 LAU 39,73 4,20 -11,27 0 -11,27 LUVA
  103 shelam Sierra Mintolan Donna FI12731/13 Minna Saarelainen 24141819 JAT         HYL  
  104 papill Cindy Metsäkeijun Cindy Bettiina FI45234/09 Merja Kärkkäinen 32260520 PJKK         HYL  
  105 parson Nala Scotstyles Tealight FI49308/14 Markus Vaajala 60013300 POPDOG         HYL  
  106 shelam Uksi Ruusupuun Bad Obsession FI44620/13 Iida Järvikangas 40434372 POPDOG         HYL  
  108 parson Aave Scotstyles Flying Phantom FI11320/13 Marika Väisänen 32136450 SSKK         HYL  
  107 shelam Angry Marmotina No Speed Limit FI47484/13 Sanna Katainen 32084447 SWAU         POIS  

B agilityrata, medi 2, kello 15:15, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 5, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 100 kesvil Dixie Damocan Danish Design FI42136/09 Tuula Valkama 40073166 JAT 50,12 3,33 -0,88 0 -0,88 LUVA
2 98 shelam Nala Villanillan Lady In Black FI19526/14 Miitta Jukka 21813658 JAT 37,62 4,44 -13,38 5 5  
  99 espves Lobo Concurrido Lobo FI45763/12 Leena Järvinen 32071065 JAT         HYL  
  101 mudi Aina Harminpaikka Aina ER51945/14 Iiris Lehtinen 40053545 SSKK         HYL  
  102 shelam Rieha Cloudgarden's Giggling Heart FI36023/12 Piia Sutinen 32221831 VARPS         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 15:15, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 8, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 113 espves Toivo Aquagruaz Querido Tomillo FI10971/15 Merja Ihonen 32193464 KK-99 39,70 4,21 -11,30 5 5  
2 115 auspai Kake Capricole Come Back ER38076/12 Maija Isokangas 40003174 SWAU 36,06 4,63 -14,94 20 20  
  109 lyhcol Pongo Acting Pocoyo FI18876/11 Tiina Paananen 28028598 POPDOG         HYL  
  110 borcol Fly Shepworld Fight For This Love ER32192/15 Riikka Sarasoja-Lilja 27098011 JAT         HYL  
  111 breton Ilo Ilo D'alpha Umi Et Sigma Oct FI25540/14 Sanna Rauhamäki 23022214 JAT         HYL  
  112 espves Jeti Ferdores Jethro Gibbs FI41235/12 Ari Jokinen 40245111 JAT         HYL  
  116 borcol Nessa Karmiwan Qla ER24850/13 Katja Linnaranta 32284001 VARPS         HYL  
  117 lyhcol Lyyti Acting Poison Ivy FI18879/11 Tiina Paananen 28028598 POPDOG         HYL  
  114 pitcol Tuisku Maple Yard Mad Max FI50036/14 Jaana Harjunen 32241086 SSKK         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 10:15, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 17, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 92 shelam Hippu Taimitarhan Laku FI11866/12 Mari Oksanen 34571796 JAT 39,83 4,52 -10,17 0 -10,17  
2 85 shelam Tuuli Tricky Blue`s Little Secret FI11560/15 Tiina Haponen 31979634 MAH 42,85 4,20 -7,15 0 -7,15  
3 80 kääpin Hilma Estelle V Nobel Line FI13794/17 Hanna Jaakkonen 40366192 JAT 45,77 3,93 -4,23 0 -4,23  
4 76 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper FI26968/12 Sami Lampi 40315610 JAT 38,83 4,64 -11,17 5 5  
5 91 borter Hurja Sub Terram Bom Bom FI47151/09 Jenni Tiitinen 23440663 HU-PU 48,66 3,70 -1,34 5 5  
6 94 shelam Hilma Cloudgarden's Early Riser FI59063/09 Nina Kohvakka-Karppinen 40096465 HU-PU 48,84 3,69 -1,16 5 5  
7 97 mittel Papu Vilmalan Babsi ER13386/13 Mervi Laakso 31962719 WUOKS 57,57 3,13 7,57 10 17,57  
  77 käävil Sora Sainen Xmas Gift FIN14672/08 Heidi Turunen 32183063 JAT         HYL  
  78 x-rotu Mamis Mammanpoika FIX01420/12 Hanna-Kaisa Jäppinen 32076565 SSKK         HYL  
  79 shelam Oodi Trickteam Chamber Of Secrets FI11579/10 Mia Tuomainen 33941097 HU-PU         HYL  
  87 mittel Lara Damirazin Xalmiakki FI59663/10 Satu Tuomisto 32020650 WUOKS         HYL  
  88 tarupi Hertta Maison Coco Amélie FI26861/12 Riitta Vepsäläinen 31962748 WUOKS         HYL  
  89 jappys Mila Mahti Vahdin Ayeme FI10741/10 Jenny Rautiainen 40024237 JAT         HYL  
  90 tarupi Ruu Tarupihan Blomst FI57779/11 Reija Pernu 40236295 HU-PU         HYL  
  93 tarupi Jipi Tarupihan Ronja Ryövärintytär FI28138/10 Heidi Turunen 32183063 JAT         HYL  
  95 käävil Nemo Littlerock's Marushin Tiger FI18183/09 Leena Ståhlberg 40068514 JAT         HYL  
  96 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star FI17194/09 Riitta Haaranen 21477751 JAU         HYL  
  86 borter Keijo Foo Fighters Ko And Dynamite FI13128/10 Sini Rönkkö 40170042 SWAU         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 10:15, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 21, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 65 shelam Manu Funnytail One In A Million FI45419/13 Maarit Pohjola 40180240 LAUKA 39,27 4,58 -10,73 0 -10,73 SERT-A
2 60 manter Tenho Rockstyle's Rat-Snapper FI50799/14 Laura Jaakkola 28681634 LAGU 46,70 3,85 -3,30 0 -3,30  
3 74 kromfo Muka Bingis Boo ER17030/13 Kaisa Ylä-Tuuhonen 34204966 TAMSK 36,98 4,87 -13,02 5 5  
4 70 espves Moona Concurrido Osita FI11767/12 Riitta Haaranen 21477751 JAU 38,99 4,62 -11,01 5 5  
5 62 koohon Kossi Bullbenz Kooi Koos Qera FI26252/13 Kati Pietikäinen 26859662 JAT 48,15 3,74 -1,85 5 5  
6 64 shelam Fox Pikikuonon Black Code FI22553/13 Essi Humppi 40309374 SSKK 50,18 3,59 0,18 5 5,18  
7 54 espves Ruuti Caraydan Ki FI11002/13 Elina Kuikka 40068511 JAT 42,24 4,26 -7,76 10 10  
8 59 pyrpap Käki Berger D'arbazile Saut De Drôle Coucou FI52011/14 Nina Leminen 33337384 TAMSK 38,66 4,66 -11,34 15 15  
  53 stbter Nala Hups'staff Nalabelle FI47119/10 Niina Karttunen 32085035 HU-PU         HYL  
  55 kesvil Core High Score Starring Moravia FI20141/12 Heidi Savolainen 40091171 SWAU         HYL  
  56 espves Minttu Concurrido Brecina FI52950/15 Riitta Haaranen 21477751 JAU         HYL  
  57 lagrom Cara Angelines Manuela Dal Ferrara FI14508/11 Muru Linjala 40181303 JAT         HYL  
  58 cocspa Romu Sinnilän Nuunuu FI41667/13 Elli Hartikainen 40296622 SPSH         HYL  
  61 tarupi Näpsä Pikkupihan Erlan Erioniitti FI47107/14 Heli Lassila 22887146 LAKKE         HYL  
  63 manter Sani Yellow Moon's Black Swan FI43053/12 Jaana Kekkonen 40243612 SSKK         HYL  
  66 espves Sylvi Concurrido Peonza Pequena FI52605/11 Sanna Rautiainen 32222681 JAT         HYL  
  68 kromfo Rasse Fannimer Afanis FIN46746/08 Anu Pulliainen 25057290 MAH         HYL  
  69 kesvil Mona Estella FI15760/14 Riitta Hyvönen 29038231 JAT         HYL  
  71 koohon Sofi Damliers Odette FI12764/15 Eija Haarala 32182802 JAT         HYL  
  72 schape Essi Tiny Scoundrel Beatrix Kiddo FI55579/10 Mari Puumila 40240591 LAGU         HYL  
  73 shelam Jose Pilvimarjan Johan Friso FI44105/09 Anne Vatanen 32175741 KK-99         HYL  

C agilityrata, mini 2, kello 16:15, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 6, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 105 parson Nala Scotstyles Tealight FI49308/14 Markus Vaajala 60013300 POPDOG 31,59 4,84 -14,41 0 -14,41 LUVA
2 103 shelam Sierra Mintolan Donna FI12731/13 Minna Saarelainen 24141819 JAT 33,41 4,58 -12,59 10 10  
3 5 kiihar Zoda   FIX00561/17 Pinja Karuveha 40091880 LAU 46,97 3,26 0,97 10 10,97  
  104 papill Cindy Metsäkeijun Cindy Bettiina FI45234/09 Merja Kärkkäinen 32260520 PJKK         HYL  
  106 shelam Uksi Ruusupuun Bad Obsession FI44620/13 Iida Järvikangas 40434372 POPDOG         HYL  
  108 parson Aave Scotstyles Flying Phantom FI11320/13 Marika Väisänen 32136450 SSKK         HYL  
  107 shelam Angry Marmotina No Speed Limit FI47484/13 Sanna Katainen 32084447 SWAU         POIS  

C agilityrata, medi 2, kello 16:15, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 5, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 100 kesvil Dixie Damocan Danish Design FI42136/09 Tuula Valkama 40073166 JAT 48,32 3,17 2,32 5 7,32  
2 99 espves Lobo Concurrido Lobo FI45763/12 Leena Järvinen 32071065 JAT 51,47 2,97 5,47 10 15,47  
  98 shelam Nala Villanillan Lady In Black FI19526/14 Miitta Jukka 21813658 JAT         HYL  
  101 mudi Aina Harminpaikka Aina ER51945/14 Iiris Lehtinen 40053545 SSKK         HYL  
  102 shelam Rieha Cloudgarden's Giggling Heart FI36023/12 Piia Sutinen 32221831 VARPS         HYL  

C agilityrata, maksi 2, kello 16:15, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 5, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 116 borcol Nessa Karmiwan Qla ER24850/13 Katja Linnaranta 32284001 VARPS 33,16 4,61 -12,84 0 -12,84 SERT
2 113 espves Toivo Aquagruaz Querido Tomillo FI10971/15 Merja Ihonen 32193464 KK-99 40,88 3,74 -5,12 5 5  
3 112 espves Jeti Ferdores Jethro Gibbs FI41235/12 Ari Jokinen 40245111 JAT 30,44 5,03 -15,56 15 15  
  115 auspai Kake Capricole Come Back ER38076/12 Maija Isokangas 40003174 SWAU         HYL  
  117 lyhcol Lyyti Acting Poison Ivy FI18879/11 Tiina Paananen 28028598 POPDOG         HYL  
  114 pitcol Tuisku Maple Yard Mad Max FI50036/14 Jaana Harjunen 32241086 SSKK         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 11:45, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 18, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 93 tarupi Jipi Tarupihan Ronja Ryövärintytär FI28138/10 Heidi Turunen 32183063 JAT 36,10 4,63 -9,90 0 -9,90  
2 82 kääsna Pilke Backout's Butterfly FIN22938/07 Päivikki Partinen 32182967 JAT 38,62 4,32 -7,38 0 -7,38  
3 81 tarupi Peppi Tarupihan Peppilotta Sikuriina FI52930/09 Reetta Rutanen 32068544 SSKK 41,61 4,01 -4,39 0 -4,39  
4 88 tarupi Hertta Maison Coco Amélie FI26861/12 Riitta Vepsäläinen 31962748 WUOKS 41,81 3,99 -4,19 0 -4,19  
5 92 shelam Hippu Taimitarhan Laku FI11866/12 Mari Oksanen 34571796 JAT 35,93 4,65 -10,07 5 5  
6 94 shelam Hilma Cloudgarden's Early Riser FI59063/09 Nina Kohvakka-Karppinen 40096465 HU-PU 36,02 4,64 -9,98 5 5  
7 85 shelam Tuuli Tricky Blue`s Little Secret FI11560/15 Tiina Haponen 31979634 MAH 43,19 3,87 -2,81 5 5  
8 80 kääpin Hilma Estelle V Nobel Line FI13794/17 Hanna Jaakkonen 40366192 JAT 44,46 3,76 -1,54 5 5  
9 78 x-rotu Mamis Mammanpoika FIX01420/12 Hanna-Kaisa Jäppinen 32076565 SSKK 55,37 3,02 9,37 0 9,37  
10 75 mittel Riina Mustanpaimenen Riina FIN11895/08 Mervi Laakso 31962719 WUOKS 50,93 3,28 4,93 5 9,93  
11 87 mittel Lara Damirazin Xalmiakki FI59663/10 Satu Tuomisto 32020650 WUOKS 45,16 3,70 -0,84 10 10  
12 84 parson Tellu Stonesound Dancing Queen FIN30282/07 Mira Povelainen 26829252 ATT 48,44 3,45 2,44 10 12,44  
13 90 tarupi Ruu Tarupihan Blomst FI57779/11 Reija Pernu 40236295 HU-PU 43,74 3,82 -2,26 15 15  
14 97 mittel Papu Vilmalan Babsi ER13386/13 Mervi Laakso 31962719 WUOKS 54,89 3,04 8,89 10 18,89  
  76 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper FI26968/12 Sami Lampi 40315610 JAT         HYL  
  79 shelam Oodi Trickteam Chamber Of Secrets FI11579/10 Mia Tuomainen 33941097 HU-PU         HYL  
  91 borter Hurja Sub Terram Bom Bom FI47151/09 Jenni Tiitinen 23440663 HU-PU         HYL  
  95 käävil Nemo Littlerock's Marushin Tiger FI18183/09 Leena Ståhlberg 40068514 JAT         HYL  
  83 borter Dami Ihan-Sama Daami FI31852/09 Johanna Raudaskoski 32182983 JAT         POIS  
  86 borter Keijo Foo Fighters Ko And Dynamite FI13128/10 Sini Rönkkö 40170042 SWAU         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 10:15, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 18, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 kesvil Core High Score Starring Moravia FI20141/12 Heidi Savolainen 40091171 SWAU 35,03 4,77 -10,97 0 -10,97  
2 60 manter Tenho Rockstyle's Rat-Snapper FI50799/14 Laura Jaakkola 28681634 LAGU 41,91 3,98 -4,09 0 -4,09  
3 70 espves Moona Concurrido Osita FI11767/12 Riitta Haaranen 21477751 JAU 33,99 4,91 -12,01 5 5  
4 69 kesvil Mona Estella FI15760/14 Riitta Hyvönen 29038231 JAT 35,11 4,76 -10,89 5 5  
5 58 cocspa Romu Sinnilän Nuunuu FI41667/13 Elli Hartikainen 40296622 SPSH 33,38 5,00 -12,62 10 10  
6 63 manter Sani Yellow Moon's Black Swan FI43053/12 Jaana Kekkonen 40243612 SSKK 36,80 4,54 -9,20 10 10  
7 59 pyrpap Käki Berger D'arbazile Saut De Drôle Coucou FI52011/14 Nina Leminen 33337384 TAMSK 38,22 4,37 -7,78 10 10  
8 65 shelam Manu Funnytail One In A Million FI45419/13 Maarit Pohjola 40180240 LAUKA 45,42 3,68 -0,58 10 10  
9 74 kromfo Muka Bingis Boo ER17030/13 Kaisa Ylä-Tuuhonen 34204966 TAMSK 41,32 4,04 -4,68 15 15  
10 73 shelam Jose Pilvimarjan Johan Friso FI44105/09 Anne Vatanen 32175741 KK-99 43,46 3,84 -2,54 15 15  
11 72 schape Essi Tiny Scoundrel Beatrix Kiddo FI55579/10 Mari Puumila 40240591 LAGU 56,71 2,94 10,71 5 15,71  
  53 stbter Nala Hups'staff Nalabelle FI47119/10 Niina Karttunen 32085035 HU-PU         HYL  
  56 espves Minttu Concurrido Brecina FI52950/15 Riitta Haaranen 21477751 JAU         HYL  
  57 lagrom Cara Angelines Manuela Dal Ferrara FI14508/11 Muru Linjala 40181303 JAT         HYL  
  61 tarupi Näpsä Pikkupihan Erlan Erioniitti FI47107/14 Heli Lassila 22887146 LAKKE         HYL  
  62 koohon Kossi Bullbenz Kooi Koos Qera FI26252/13 Kati Pietikäinen 26859662 JAT         HYL  
  68 kromfo Rasse Fannimer Afanis FIN46746/08 Anu Pulliainen 25057290 MAH         HYL  
  71 koohon Sofi Damliers Odette FI12764/15 Eija Haarala 32182802 JAT         HYL  
  54 espves Ruuti Caraydan Ki FI11002/13 Elina Kuikka 40068511 JAT         POIS  
  66 espves Sylvi Concurrido Peonza Pequena FI52605/11 Sanna Rautiainen 32222681 JAT         POIS  

D hyppyrata, mini 3, kello 13:00, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 18, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 76 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper FI26968/12 Sami Lampi 40315610 JAT 29,64 5,30 -11,36 0 -11,36  
2 92 shelam Hippu Taimitarhan Laku FI11866/12 Mari Oksanen 34571796 JAT 31,95 4,91 -9,05 0 -9,05  
3 93 tarupi Jipi Tarupihan Ronja Ryövärintytär FI28138/10 Heidi Turunen 32183063 JAT 32,10 4,89 -8,90 0 -8,90  
4 82 kääsna Pilke Backout's Butterfly FIN22938/07 Päivikki Partinen 32182967 JAT 32,73 4,80 -8,27 0 -8,27  
5 79 shelam Oodi Trickteam Chamber Of Secrets FI11579/10 Mia Tuomainen 33941097 HU-PU 32,93 4,77 -8,07 0 -8,07  
6 95 käävil Nemo Littlerock's Marushin Tiger FI18183/09 Leena Ståhlberg 40068514 JAT 33,69 4,66 -7,31 0 -7,31  
7 80 kääpin Hilma Estelle V Nobel Line FI13794/17 Hanna Jaakkonen 40366192 JAT 35,06 4,48 -5,94 0 -5,94  
8 91 borter Hurja Sub Terram Bom Bom FI47151/09 Jenni Tiitinen 23440663 HU-PU 35,95 4,37 -5,05 0 -5,05  
9 85 shelam Tuuli Tricky Blue`s Little Secret FI11560/15 Tiina Haponen 31979634 MAH 36,70 4,28 -4,30 0 -4,30  
10 75 mittel Riina Mustanpaimenen Riina FIN11895/08 Mervi Laakso 31962719 WUOKS 46,65 3,37 5,65 0 5,65  
11 78 x-rotu Mamis Mammanpoika FIX01420/12 Hanna-Kaisa Jäppinen 32076565 SSKK 47,18 3,33 6,18 0 6,18  
12 81 tarupi Peppi Tarupihan Peppilotta Sikuriina FI52930/09 Reetta Rutanen 32068544 SSKK 44,06 3,56 3,06 5 8,06  
13 94 shelam Hilma Cloudgarden's Early Riser FI59063/09 Nina Kohvakka-Karppinen 40096465 HU-PU 43,16 3,64 2,16 10 12,16  
  84 parson Tellu Stonesound Dancing Queen FIN30282/07 Mira Povelainen 26829252 ATT         HYL  
  87 mittel Lara Damirazin Xalmiakki FI59663/10 Satu Tuomisto 32020650 WUOKS         HYL  
  88 tarupi Hertta Maison Coco Amélie FI26861/12 Riitta Vepsäläinen 31962748 WUOKS         HYL  
  90 tarupi Ruu Tarupihan Blomst FI57779/11 Reija Pernu 40236295 HU-PU         HYL  
  97 mittel Papu Vilmalan Babsi ER13386/13 Mervi Laakso 31962719 WUOKS         HYL  
  86 borter Keijo Foo Fighters Ko And Dynamite FI13128/10 Sini Rönkkö 40170042 SWAU         POIS  

D hyppyrata, medi 3, kello 13:00, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 17, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 58 cocspa Romu Sinnilän Nuunuu FI41667/13 Elli Hartikainen 40296622 SPSH 29,78 5,27 -11,22 0 -11,22  
2 53 stbter Nala Hups'staff Nalabelle FI47119/10 Niina Karttunen 32085035 HU-PU 33,91 4,63 -7,09 0 -7,09  
3 71 koohon Sofi Damliers Odette FI12764/15 Eija Haarala 32182802 JAT 38,00 4,13 -3,00 0 -3,00  
4 62 koohon Kossi Bullbenz Kooi Koos Qera FI26252/13 Kati Pietikäinen 26859662 JAT 38,51 4,08 -2,49 0 -2,49  
5 68 kromfo Rasse Fannimer Afanis FIN46746/08 Anu Pulliainen 25057290 MAH 39,26 4,00 -1,74 0 -1,74  
6 74 kromfo Muka Bingis Boo ER17030/13 Kaisa Ylä-Tuuhonen 34204966 TAMSK 31,04 5,06 -9,96 5 5  
7 65 shelam Manu Funnytail One In A Million FI45419/13 Maarit Pohjola 40180240 LAUKA 34,96 4,49 -6,04 5 5  
8 57 lagrom Cara Angelines Manuela Dal Ferrara FI14508/11 Muru Linjala 40181303 JAT 39,27 4,00 -1,73 5 5  
9 60 manter Tenho Rockstyle's Rat-Snapper FI50799/14 Laura Jaakkola 28681634 LAGU 39,35 3,99 -1,65 5 5  
  56 espves Minttu Concurrido Brecina FI52950/15 Riitta Haaranen 21477751 JAU         HYL  
  59 pyrpap Käki Berger D'arbazile Saut De Drôle Coucou FI52011/14 Nina Leminen 33337384 TAMSK         HYL  
  61 tarupi Näpsä Pikkupihan Erlan Erioniitti FI47107/14 Heli Lassila 22887146 LAKKE         HYL  
  63 manter Sani Yellow Moon's Black Swan FI43053/12 Jaana Kekkonen 40243612 SSKK         HYL  
  69 kesvil Mona Estella FI15760/14 Riitta Hyvönen 29038231 JAT         HYL  
  70 espves Moona Concurrido Osita FI11767/12 Riitta Haaranen 21477751 JAU         HYL  
  72 schape Essi Tiny Scoundrel Beatrix Kiddo FI55579/10 Mari Puumila 40240591 LAGU         HYL  
  73 shelam Jose Pilvimarjan Johan Friso FI44105/09 Anne Vatanen 32175741 KK-99         HYL  
  54 espves Ruuti Caraydan Ki FI11002/13 Elina Kuikka 40068511 JAT         POIS  
  66 espves Sylvi Concurrido Peonza Pequena FI52605/11 Sanna Rautiainen 32222681 JAT         POIS